Dodatki do żywności - czy mają szkodliwe działanie? - Genelab - Laboratoria Nowej Ery
FB
FB
FB

Dodatki do żywności – czy mają szkodliwe działanie?

Czy spożywasz dodatki do żywności?

Nawet jeśli starasz się jeść zdrowo, unikasz przetworzonej żywności i fast foodów, z pewnością codziennie się z nimi spotykasz.

Bazą współczesnej produkcji są właśnie dodatki pokarmowe. Występują one dosłownie wszędzie, a odnajdziesz je pod tajemniczą nazwą “E” wraz z szeregiem cyfr.

Możesz sprawdzić ile takich znaków występuje na Twoich ulubionych produktach… ile znajduje się w Twoim jogurcie, pieczywie, serze, wędlinie… ile z nich spożywasz codziennie, a nawet kilka razy dziennie.

Powszechnie uznaje się, że ich obecność jest konieczna do wzbogacenia walorów smakowych czy przedłużenia trwałości produktów. Dla większości z nas pojedyncze dodatki pokarmowe są nieszkodliwe. Z drugiej jednak strony mogą one stanowić spore zagrożenie.

Codziennie spożywane związki pochodzą z różnych rodzajów produktów i kumulują się w organizmie. Nie kontrolujemy także tego, w jaki sposób dodatki oddziaływują między sobą i jakie reakcje zachodzą pomiędzy nimi.

Dla określonych grup osób spożywanie owych związków może nasilać objawy takie jak: astma, zapalenie skóry, pokrzywka, migrena, katar sienny, dolegliwości żołądkowe, a nawet problemy behawioralne.

Niestety nie jest możliwe wyeliminowanie wszystkich dodatków do żywności, niektóre z nich są niezbędne w procesie produkcji. Możesz jednak sprawdzić, które z nich są szkodliwe i wyeliminować tylko te, które Ci szkodzą.

Fundacja Medycyny Stylu Życia jako pierwsza placówka medyczna w Polsce stworzyła badanie Food Chemical Scan 21, które sprawdza tolerancję na 21 dodatków do żywności pod kątem alergii i nietolerancji pokarmowych.

Związki te same w sobie mogą być szkodliwe. Jeśli dodatkowo, posiadasz nadwrażliwość na dane substancje, sytuacja pogarsza się diametralnie. Twój organizm, stale pobudzany i atakowany, nie może funkcjonować prawidłowo.

Tylko wyeliminowanie produktów, które Ci szkodzą, pozwoli przywrócić równowagę w organizmie i zachować pełnię zdrowia.

Dlaczego powinieneś wykonać badanie Food Chemical Scan 21?

1. Dzięki Food Chemical Scan 21, możesz indywidualnie sprawdzić, które dodatki do żywności powinieneś wykluczyć z diety, a które pozostają dla Ciebie neutralne;
2. Unikniesz w tym samym zagrożenia związanego z kumulacją różnych substancji i ich szkodliwym wpływem;
3. Wiedza na temat konkretnych produktów pozwoli wdrożyć dietę eliminacyjno-rotacyjną, dzięki niej nie musisz rezygnować z ulubionych potraw, a jedynie spożywać zalecane przez dietetyka zamienniki;
4. Dodatki do żywności są odpowiedzialne za szereg problemów zdrowotnych takich jak: nudności, zawroty głowy, nowotwory, zaniki pamięci, epilepsja, cukrzyca, wysypki skórne, katar sienny, wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego – dzięki odpowiedniej wiedzy zmniejszysz ryzyko zachorowania;
5. Istnieje wokół nas “chemia”, od której nie możemy uciec: związki obecne w wodzie, zanieczyszczenia w powietrzu, substancje znajdujące się w kremach i kosmetykach. Jeśli jesteś w stanie wyeliminować, chociażby część z nich zrób to, ale jedynie za sprawą odpowiedniej wiedzy, którą da Ci test nietolerancji pokarmowej.

Usunięcie samych dodatków do żywności to nie wszystko!

Istnieją niepozorne produkty, które są w stanie nieustannie pobudzać Twój układ immunologiczny i wprowadzać chaos w całym ustroju. Aby mieć pełną wiedzę na temat tego, co jest dla Ciebie zdrowe, skorzystaj ze specjalnie przygotowanego pakietu dwóch, niezwykle czułych badań – Kod Metaboliczny 200 i badanie dodatków do żywności Food Chemical Scan 21.

SPECJALNA OKAZJA!

Otrzymaj badanie dodatków do żywności GRATIS, przy zakupie badania Kod Metaboliczny 200!

Rewelacyjna okazja!!! Pakiet dwóch niezwykle czułych badań – laboratoryjne cytotoksyczne testy nietolerancji pokarmowej! Tylko teraz w specjalnej promocji: Kod Metaboliczny 200 + badanie dodatków do żywności Food Chemical Scan 21

Medyczne Laboratorium Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej GENELAB to wyspecjalizowana placówka, posiadająca największe Polsce doświadczenie w dostarczaniu informacji niezbędnych do personalizacji odżywiania, treningu i leczenia chorób. Nasi diagności laboratoryjni już od 13 lat dostarczają niezawodnych narzędzi diagnostycznych najlepszym lekarzom i dietetykom w kraju.

Dostępne są panele testów na nietolerancje badające reakcję układu odpornościowego na 21 do 222 produktów.

Immunologiczne testy na nietolerancje pokarmowe zalecane dla osób z przewlekłymi chorobami:

Immunologiczne testy na nietolerancje pokarmowe zalecane dla osób zdrowych oraz dla dzieci z nadwagą i otyłością:

Dowiedz się więcej:

Testy na nietolerancje pokarmowe Test nietolerancji dodatków do żywności Food  Chemical Scan Testy genetyczne