Co odróżnia testy na nietolerancje pokarmowe w Genelab od innych badań nietolerancji pokarmowych na rynku? - Genelab - Laboratoria Nowej Ery
FB
FB
FB

Co odróżnia testy na nietolerancje pokarmowe w Genelab od innych badań nietolerancji pokarmowych na rynku?

Polskie medyczne laboratorium diagnostyczne Genelab specjalizuje się w badaniach niepożądanych reakcji pokarmowych (nietolerancji pokarmowych i alergii pokarmowych).

Laboratorium Genelab to wyspecjalizowana placówka posiadająca największe w Polsce doświadczenie w dostarczaniu informacji genetycznych i immunologicznych, niezbędnych do personalizacji odżywiania dla najbardziej wymagających, profesjonalnego treningu i leczenia w medycynie stylu życia. Oferuje najbardziej adekwatne do tych celów, testy cytotoksyczności pokarmów – niepożądanych reakcji na pokarm (obejmujące zarówno reakcje określane jako nietolerancje pokarmowe, jak i alergie pokarmowe – opóźnione – najtrudniejsze do wykrycia) oraz najlepsze badania genetyczne.

Podmiot ten jako pierwszy podmiot w Polsce uruchomił platformę zlecania tego typu badań na odległość — portal https://genelab.pl. Nasze laboratorium specjalizuje się od lat w wykonywaniu tego typu badań. Dzięki temu nasi specjaliści — diagności laboratoryjni, mogą zapewnić najwyższą jakość.

Co wyróżnia nasze badania niepożądanych reakcji na pokarm (nietolerancji pokarmowych i alergii pokarmowych) od innych np. IgG?

Najwyższa czułość. Testy cytotoksyczności składników pożywienia (na nietolerancję pokarmową) ujawniają ukryty i szkodliwy wpływ produktów spożywczych. Wykrywają szerokie spektrum reakcji alergicznych, jakie wywołuje dany produkt spożywczy.

Kompleksowość analizy. Testy cytotoksyczności składników pożywienia (na nietolerancję pokarmową)  pozwalają na wykonanie analizy morfologicznej (jakościowej), a nie ilościowej, dzięki czemu badają cały układ białokrwinkowy, z pełnej krwi, a nie tylko przeciwciała klasy IgG.

Szybkość wykonania. Wyniki badania nietolerancji pokarmowej dostępne są już w ciągu 48 godzin od otrzymania materiału. Badanie nietolerancji wykonywane jest w Polsce, nie musimy wysyłać krwi do zagranicznych laboratoriów, które gromadzą odpowiednio dużą liczbę próbek, by wykonać badanie.

Efekt terapeutyczny. Testy cytotoksyczności składników pożywienia (na nietolerancję pokarmową) pozwala wyeliminować niemal wszystkie pokarmy wywołujące przewlekłe stany zapalne i dostarczają informacji o tym, co można jeść bezpiecznie.

Testy cytotoksyczności składników pożywienia (na nietolerancję pokarmową) pozwalają na zdiagnozowanie przyczyn dolegliwości, wywołanych przez nadwrażliwość na pokarmy.

Aby zweryfikować, co jest przyczyną objawów takich jak m.in.: spadek energii po posiłku, senność, ból brzucha, zgaga, refluks, zawroty głowy, zły humor, gorzki smak w ustach, zaparcia, biegunki, wzdęcia należy wykonać badania na nietolerancje pokarmowe.

Dostępne są panele testów na nietolerancje badające reakcję układu odpornościowego na 21 do 222 produktów.

Immunologiczne testy na nietolerancje pokarmowe zalecane dla osób z przewlekłymi chorobami:

Immunologiczne testy na nietolerancje pokarmowe zalecane dla osób zdrowych oraz dla dzieci z nadwagą i otyłością:

Dowiedz się więcej:

Testy na nietolerancje pokarmowe Czy istnieje jakiś sposób ceyfikacji badań nietolerancji pokarmowej?   Czym jest nietolerancja pokarmowa?