Czy istnieje jakiś sposób certyfikacji, który potwierdza skuteczność testów? - Genelab - Laboratoria Nowej Ery
FB
FB
FB

Czy istnieje jakiś sposób certyfikacji, który potwierdza skuteczność testów?

Nietolerancja pokarmowa to złożone pojęcie.

Nietolerancja pokarmowa może dawać takie same objawy jak alergia pokarmowa, ludzie często więc mylą te dwa pojęcia. Nietolerancja pokarmowa jest szkodliwą, często opóźnioną reakcją na pokarm, dodatek do żywności lub związek występujący w żywności, który wywołuje objawy w wielu narządach i układach. Jest to reakcja opóźniona, to znaczy w przeciwieństwie do alergii pokarmowej, może objawiać dopiero po dłuższym czasie.

Jakie certyfikaty posiadają nasze badania?

Testy na nietolerancje pokarmowe wykonywane w laboratorium Genelab posiadają certyfikat zgodności z dyrektywą 98/79/CE oraz z normami europejskimi dotyczącymi badań diagnostycznych, m..in. EN 591:2001, EN ISO 14971, EN 980.

Nie ma obecnie żadnej polskiej jednostki, która odpowiada za certyfikowanie testów cytotoksyczności pokarmów na nietolerancje pokarmowe.

Testy nietolerancji pokarmowej są produktami unikalnymi w skali ogólnoświatowej. Produkuje się je wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i kilku krajach Europy. W Polsce Laboratorium Genelab jest jedynym miejscem, gdzie wykonuje się takie badania.

Dodatkowo laboratorium Genelab posiada certyfikat jakości laboratorium włoskiego Cytodiagnostic.

Dostępne są panele testów na nietolerancje badające reakcję układu odpornościowego na 21 do 222 produktów.

Immunologiczne testy  na nietolerancje pokarmowe zalecane dla osób z przewlekłymi chorobami:

Immunologiczne testy na nietolerancje pokarmowe zalecane dla osób zdrowych oraz dla dzieci z nadwagą i otyłością:

Dowiedz się więcej:

Testy na nietolerancje pokarmowe Czy Laboratorium Genelab posiada jakieś certyfikaty i zaświadczenia, które świadczą o poziomie i jakości świadczonych badań? Czym jest nietolerancja pokarmowa?