Jakie badanie genetyczne muszę wykonać aby zamówić NutriMe Odżywianie? - Genelab - Laboratoria Nowej Ery
FB
FB
FB

Jakie badanie genetyczne muszę wykonać aby zamówić NutriMe Odżywianie?

 • NutriMe Odżywianie to suplement diety dopasowany do twoich genów. Jakie suplementy należy przyjmować? Jakie badanie DNA wykonać? Ile suplementów diety znajduje się na Twojej półce z lekami? Producenci obiecują bardzo wiele, w wielu przypadkach mają rację — wapń pomaga zachować prawidłową masę kostną, witamina C pomaga chronić przed stresem oksydacyjnym, witamina B6 normalizuje metabolizm homocysteiny. Nikt jednak, w żadnej reklamie nie mówi o ilości potrzebnych mikroskładników. Są one produkowane zgodnie z zasadą jedna ilość dla wszystkich. A tak naprawdę każdy z nas jest inny, każdy potrzebuje indywidualnej ilości i mieszanki mikroskładników, która będzie idealnie dopasowane do danego organizmu. Badanie z krwi obrazuje, jak wygląda sytuacja tu i teraz — czy potrzebujesz uzupełnić niedobory, czy może poszczególne witaminy i minerały są spożywane w nadmiarze. Normy laboratoryjne są ustandaryzowane. Oznacza to, że spośród całej populacji określana jest pewna średnia wyników, która służy laboratorium jako punkt odniesienia. Nie masz jednak pewności, czy jest to ilość odpowiednia dla Ciebie. Nie wiesz, czy niedobór, oznaczony na wyniku badania, nie jest przypadkiem idealną ilością, z którą Twój organizm radzi sobie doskonale i przy której doskonale funkcjonuje.

  Dlatego najlepszym sposobem określenia odpowiedniej ilości potrzebnych mikroskładników jest badanie genetyczne.

  Znamy ponad 50 genów i ponad 20 procesów metabolicznych, które odpowiadają za zaopatrzenie w mikroskładniki odżywcze. Najważniejsza jest wiedza jak organizm metabolizuje dane substancje odżywcze i czy potrafi z nich korzystać. Ilość zmienności genetycznych odpowiadających za metabolizm mikroelementów pozwala na stworzenie ponad 700 bilionów teoretycznych kombinacji. Nie jest więc możliwe, by stworzyć jeden suplement odpowiedni dla każdego. Dieta DNA — czyli taka oparta o badanie genetyczne, da Ci możliwość korzystać z wszystkich cennych składników znajdujących się w codziennym pożywieniu.

  Produkt NutriMe Odżywianie jest oparty właśnie o badanie genetyczne. To suplement z idealną ilością mikro i makroskładników, która jest dopasowana tylko i wyłącznie do Ciebie. Badanie genetyczne obrazuje, których składników potrzebujesz więcej, których mniej, w jaki sposób twój organizm potrafi z nich korzystać , jak je metabolizuje.

  Znamy przypadki pacjentów, którzy przez całe życie przyjmowali preparaty żelaza lub kwasów Omega 3, a ich profil genetyczny wskazywał, że do prawidłowego funkcjonowania potrzebowali znacznie mniejszej ilości. Wówczas zwyczajnie przedawkowali dane suplementy. Nie mogli tego wiedzieć, ponieważ nie wykazały tego standaryzowane badania laboratoryjne, których normy tworzone są dla ogółu populacji, a nie dla konkretnej jednostki.

  Badanie genetyczne pozwoliło im stworzyć mieszankę dopasowaną do konkretnego organizmu, która zapewniała im prawidłowe funkcjonowanie.

  Jakie badanie wykonać, aby zamówić NutriMe Odżywianie?

  Różne badania z naszego portfolio pozwolą skonstruować spersonalizowany wynik. Ważne jednak, by było to badanie genetyczne, natomiast nie ma znaczenia czy będzie to DNA Zdrowe Odżywianie, DNA Mleko Matki czy badanie optymalnych wyników sportowych. Wszystkie dostępne wyniki mogą być automatycznie włączone bez dodatkowych kosztów w NutriMe Odżywianie

  Badanie DNA wykonujemy raz w życiu. Dlatego NutriMe Odżywianie to produkt na całe życie, który jest zawsze zgodny z najnowocześniejszym stanem wiedzy naukowej.

  Mamy możliwość dostosowania każdej nowej mieszanki, którą zamówisz, do nowych okoliczności takich jak Twój wiek, nowe odkrycia naukowe oraz nowe zalecenia dotyczące Twojej diety. Test DNA stanowi pewną bazę, którą możemy odpowiednio modyfikować. Pierwszy suplement będzie dopasowany indywidualnie do badania genetycznego, ale możemy go aktualizować go przy każdym kolejnym zamówieniu.

  W Laboratorium Genelab dostępne są testy genetyczne:

  KOMPLEKSOWE PROGRAMY DIAGNOSTYCZNE:

  STYL ŻYCIA:

  RYZYKO CHORÓB:

  PLANOWANIE CIĄŻY, OPIEKA PRENATALNA ORAZ OKRES PO URODZENIU DZIECKA (także badania DNA w ciąży, badania genetyczne przed ciążą):

  PIELĘGNACJA SKÓRY:

   

   

Dowiedz się więcej: 

NutriMe Jak geny wpływają na zapotrzebowanie na mikroskładniki? Badania genetyczne