Dlaczego warto inwestować w genetyczne badania diagnostyczne w Genelab? - Genelab - Laboratoria Nowej Ery
FB
FB
FB

Dlaczego warto inwestować w genetyczne badania diagnostyczne w Genelab?

 • Badanie genetyczne daje niezliczoną ilość korzyści. Sprawdź, dlaczego warto inwestować w badania genetyczne i na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej placówki.

  Testy genetyczne przynoszą korzyści, niezależnie od tego, czy wyniki są pozytywne czy negatywne dla danego genu.

  Wyniki testu DNA dają bezcenną wiedzę, która jest drogowskazem w procesie podejmowania świadomych decyzji dotyczących własnego zdrowia.

  Dodatni wynik może skierować osobę w stronę dostępnych opcji zapobiegania, monitorowania i leczenia. Niektóre wyniki testów mogą również pomóc ludziom w podejmowaniu decyzji dotyczących posiadania dzieci (badania genetyczne w ciąży i badania genetyczne przed ciążą). Badania przesiewowe noworodków mogą wykryć zaburzenia genetyczne na wczesnym etapie życia, dzięki czemu leczenie można rozpocząć jak najwcześniej.

  Jakie korzyści dają badania genetyczne?

  • Jeśli wiesz, że istnieje duże ryzyko wystąpienia danej choroby, możesz zechcieć wykonać takie badanie, by wiedzieć jak ją skutecznie leczyć i jak dbać o siebie, a co najważniejsze jak postępować, by uniknąć jej wystąpienia. Możesz wykonać badanie zarówno, jeśli posiadasz obciążenie wywiadem rodzinnym, ale także, jeśli wśród Twoich najbliższych nie ma potwierdzonych informacji odnośnie chorób. Pamiętaj, że dawniej badania genetyczne nie były tak dostępne, więc możliwe, że Twoi przodkowie, żyli z daną chorobą lub byli jej nosicielami, nie mając odpowiedniej, potwierdzonej diagnozy.
  • Odpowiednia wiedza może pomóc Ci w podjęciu decyzji o posiadaniu dzieci oraz dostarczy informacje na temat ryzyka wystąpienia danej choroby u Twoich własnych dzieci. Możesz sprawdzić, czy Ty i Twój partner jesteście nosicielami tej samej mutacji genetycznej i czy istnieje duże ryzyko, że dziecko odziedziczy chorobę. U nosicieli bardzo często nie pojawiają się objawy choroby. Jeśli jednak dziecko otrzyma oba zmutowane geny — od ojca i od matki, choroba może się objawić fenotypowo. Tylko badanie genetyczne da Ci informację na temat nosicielstwa chorób. Możesz wykonać badania genetyczne przed ciążą oraz
   badania DNA w ciąży.
  • Jeśli jesteś rodzicem i chcesz wiedzieć jak najwięcej o zdrowiu swojego nowo narodzonego dziecka, możesz wykonać badanie genetyczne, by dowiedzieć się, czy istnieje ryzyko zachorowania. Dowiesz się też jak postępować, by choroba nie pojawia się, lub pojawia jak najpóźniej. Możesz dać swojemu dziecku szansę na szczęśliwe zdrowe dzieciństwo! Jeśli wynik okaże się pozytywny i rzeczywiście będzie istniało pewne ryzyko, będziesz wiedzieć, by odpowiednio kontrolować stan zdrowia Twojego dziecka, a w przypadku wystąpienia pierwszych objawów jak najwcześniej włączysz odpowiednie leczenie.
  • Informacje wyczytane z genów pomogą Ci w podjęciu życiowych decyzji, w tym decyzji dotyczących opieki medycznej oraz stylu życia.

  Cenny jest także indywidualny raport genetyczny. Jest tam zamieszczony klarowny i przejrzysty sposób postępowania w odniesieniu do konkretnej mutacji genetycznej. Dostarczamy Ci wiedzę jak postępować, aby zmniejszyć ryzyko występowania objawów, jak opóźnić wystąpienie danej choroby, a także jakie leki będą skuteczne w przypadku konieczności farmakoterapii.

  • Wiedza z zakresu nutrigenetyki i nutrigenomiki, dostarczy Ci kompleksowych informacji na temat tego co jest najlepsze dla twojego zdrowia. Jeśli gubisz się w internetowych poradach i dietach, z których ciężko wybrać tę jedną, właściwą, możesz sprawdzić co jest idealne tylko i wyłącznie dla Ciebie i zdecydować się na dietę DNA. Genodieta jest dopasowana idnywidualnie do Twojego profilu genetycznego.
  • Jeśli wolisz po prostu wiedzieć więcej o swojej przyszłości, mieć kompleksową informację na temat swojego organizmu i tego, co jest dla niego najlepsze i wolisz żyć ze świadomością, niż w strachu i niepewności, badanie genetyczne jest dla Ciebie najlepsze.

  W Laboratorium Genelab dostępne są testy genetyczne:

  KOMPLEKSOWE PROGRAMY DIAGNOSTYCZNE:

  STYL ŻYCIA:

  RYZYKO CHORÓB:

  PLANOWANIE CIĄŻY, OPIEKA PRENATALNA ORAZ OKRES PO URODZENIU DZIECKA (także badania DNA w ciąży, badania genetyczne przed ciążą):

  PIELĘGNACJA SKÓRY:

   

Dowiedz się więcej: 

Badania genetyczne  Jak wykonać badanie genetyczne? Czym jest diagnostyka genetyczna?